مقررات عمومی

/مقررات عمومی
مقررات عمومی ۱۳۹۶/۱/۱۵ ۱۲:۲۸:۰۳

مقررات عمومی

۱) رعایت حجاب و پوشش اسلامی برای آقایان و بانوان در اماکن فرودگاه الزامی است.
۲) مسافرین به منظور انجام امور فرودگاهی باید به نحوی برنامه‌ریزی نمایند که در پروازهای داخلی حداقل دو ساعت و در پروازهای خارجی سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشند.
۳) کانتر پذیرش مسافر در پروازهای داخلی ۳۰ دقیقه قبل از پرواز بسته می­شود.
۴) کانتر پذیرش مسافر در پروازهای خارجی۹۰ دقیقه قبل از پرواز بسته می­شود.
۵) همراه داشتن بلیط تایید شده و کارت شناسائی معتبر در فرودگاه جهت ورود به سالن پذیرش مسافر و احراز هویت الزامی می‌باشد. مسافران عزیز دقت نمایند که کارت شناسایی خود را در داخل چمدان به قسمت بار تحویل ندهند.
۶) وزن بار مجاز به ازای هر مسافر ۲۰ کیلوگرم می‌باشد.
۷) حداکثر وزن هر بسته و چمدان نبایستی از ۲۵ کیلوگرم تجاوز نماید. بالاتر بودن وزن هر بسته از میزان مجاز، منتج به عدم پذیرش بار از سوی کانتر پذیرش و الزام تقسیم بار به بسته‌های سبک‌تر خواهد گردید.
۸) حداکثر ابعاد مجاز برای هر بسته جهت تحویل به قسمت بار در هواپیماهای متوسط ۱۹۰×۱۷۰ سانتی‌متر می‌باشد و لازم است مسافران در زمان بسته‌بندی بار خود، این مورد را مد نظر قرار دهند. جهت بارهای با ابعاد بزرگتر بایستی ارسال از طریق بارنامه صورت گیرد.

۹) مسافرین جهت جلوگیری از آسیب بارهای شکستنی خود لازم است نسبت به بسته‌بندی مناسب قبل از تحویل اقدام نمایند. شرکت‌های هواپیمایی، بارهایی که دارای بسته‌بندی مناسب نمی‌باشد را پذیرش نمی‌نمایند.
۱۰) لازم است مسافران در زمان تاخیر پرواز، آرامش خود را حفظ کرده و صبور باشند. ایجاد درگیری علاوه بر ایجاد فضای متشنج برای خانواده و سایر مسافران، ممکن است با عواقب ناخوشایندی از جمله جاماندن از پرواز و … همراه باشد. با توجه به اینکه فرودگاه مسئول تاخیرات پروازی نمی‌باشد، مسافران جهت کسب اطلاعات بیشتر باید به دفتر ترافیک شرکت هواپیمایی مربوطه مستقر در فرودگاه مراجعه نمایند.
۱۱) در صورت جاماندن مسافر از پروازهای چارتری، بلیط کنسل شده و هیچگونه وجهی به مسافر مسترد نمی‌گردد.
۱۲) به منظور سرعت بخشیدن به فرایند مسافرگیری و جلوگیری از بروز تاخیرات، لازم است مسافران حتی‌الامکان از به‌همراه داشتن وسایل اضافه و غیر ضروری به کابین هواپیما خودداری فرمایند. با توجه به ابعاد محفظه بار داخل کابین، حداکثر ابعاد مجاز برای هر بسته ۴۰×۳۰ سانتی‌متر و حداکثر وزن مجاز بار برای هر نفر ۷ کیلوگرم می‌باشد.
۱۳) حداکثر مبلغی که بابت مفقود شدن بار به مسافران تعلق می‌گیرد ۱۰۰ دلار است. لذا لازم است مسافران از قرار دادن اشیاء قیمتی و ارزشمند خود در چمدان جداً خودداری فرمایند. در خصوص اشیاء گمشده و خسارت وارده به بار مسافران در طول پروازها، فرودگاه هیچگونه مسئولیتی ندارد و لازم است مسافران جهت اعلام مفقودی یا خسارت وارده، به دفتر جامه‌دان شرکت هواپیمایی مربوطه مراجعه نمایند.
۱۴) لازم است مسافران حتی‌الامکان از به‌همراه داشتن مواد یخ‌زده و فاسدشدنی اجتناب نمایند تا در زمان بروز تاخیر در انجام پرواز، با مشکل روبه‌رو نگردند.
۱۵) به موجب ابلاغیه سازمان محیط‌زیست خروج مرجان، صدف و ماسه دریایی و مواردی از این قبیل که باعث آسیب به محیط زیست جزیره می‌شود، ممنوع می‌باشد.
۱۶) کشیدن سیگار در کلیه سالن‌های فرودگاه ممنوع می‌باشد.