به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی کیش ، در یک اقدام انسان دوستانه ، یک کودک به صورت نمادین در صندلی خلبان نشست و دقایقی فضای کاکپیت هواپیمای ایرباس را تجربه کرد. امیرحسین طاهری کودک توان یاب ساکن کیش موفق شد به آرزوی دیرینه اش جامه ی عمل بپوشاند. امیرحسینِ یازده ساله، کلاس پنجم دبستان ابن سینا کیش می باشد. وی از دوران طفولیت دچار معلولیت جسمی حرکتی بوده و علاقه وافری به صنعت هوانوردی و خلبانی و مباحث مربوط به هوافضا دارد.
به گفته ی آموزگار او، خانم صیامی، امیر حسین بدون استفاده از دست و فقط با قدرت حافظه و به خاطر سپردن مطالب، دوره های آموزشی و دروس تحصیلی را یاد می گیرد. او سرعت و دقت خوبی در یادگیری دروس به صورت شفاهی دارد و از حافظه شنیداری خوبی برخوردار است. امیرحسین اعتقادات مذهبی قوی داشته و همیشه یاد و نام خدا را به زبان دارد. آموزگار وی عنوان نمود : اولین قدم در راه یاری رساندن به آنان ، باور آنهاست. اینکه بپذیریم همانند ما در اجتماع سهم دارند و جامعه باید نگرش خود را به این عزیزان تغییر دهد.
والدین آمیرحسین عنوان کردند سال گذشته در یکی از برنامه های صدا و سیمای مرکز کیش از این کودک توان یاب نمونه تقدیر شد و او آرزوی خود را خلبان شدن عنوان نمود.
پس از پیگیری¬های آموزگار امیرحسین و مطلع شدن شرکت هواپیمایی کیش از این موضوع و با همکاری مدیر کل فرودگاه کیش جناب آقای محمدی ، برنامه ریزی لازم جهت محقق شدن این خواسته فراهم شد. کاپتان جدیدی مدیر عامل محترم شرکت هواپیمایی کیش با ملبس کردن امیرحسین به لباس خلبانی و گرفتن دست این کودک در پله های هواپیما، شور و امید مضاعفی را در او جهت راه رفتن ایجاد کرد. شایان ذکر است که این کودک با ویلچر و واکر حرکت می کند و برای رسیدن به آرزویش تصمیم گرفت چندین پله هواپیما را راه برود و در صندلی خلبان مستقر شود.
در نهایت امیرحسین پس از پیاده شدن از هواپیما یک پیام تشکر به شرح ذیل عنوان نمود که فایل صوتی آن در ادامه آمده است :

 سلام/ من امیرحسین طاهری ام / می خواستم از همه ی اونایی که منو به آرزوم رسوندن تشکر کنم / برای پرسنل فرودگاه کیش آرزوی موفقیت می کنم / ان شاءالله سال خوب و پربرکتی داشته باشن / به زندگیتون امیدوار باشید و توکل به خدا داشته باشید / خداحافظ

 امیرحسین طاهری
دانلود فایل صوتی
مشاهده گزارش تصویری