سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از جابه جایی بیش از 2میلیون و 580هزار مسافر با انجام 20هزار و 581پرواز تا 12 فروردین ماه خبر داد.
رضا جعفرزاده با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری در هفته گذشته با درخواست پروازهای فوق العاده شرکت های هواپیمایی برای انجام پرواز به مناطق سیل زده موافقت کرد، اظهارداشت: سازمان هواپیمایی کشوری پیش از این آمادگی خود را به ستادکل مدیریت بحران در خصوص سرویس دهی به سیل زدگان اعلام و در راستای همکاری تنگاتنگ با مسوولان ستادکل مدیریت سفر نسبت به استرداد کل مبلغ بلیت های آندسته از مسافران که به خاطر وضعیت نامناسب بعضی از استان های درگیر سیل اقدام به کنسلی سفر خود داشته اند اعلام کردند.
وی افزود: فرودگاه حضرت امام (ره)، با جابه جایی 238هزار مسافر بیشترین سرویس دهی در پروازهای بین المللی و فرودگاه مهرآباد با 682هزار و 554مسافر بالاترین حجم پروازها در پروازهای داخلی را برعهده داشته است.
جعفرزاده تصریح کرد: فرودگاه کیش در بین مراکز سیاحتی و گردشگری با سرویس دهی 245هزار و 685مسافر و انجام بیش از یک هزار و 840پرواز ورودی و خروجی تا 11فروردین ماه در مقایسه با سال گذشته 3درصد در پروازها و 8درصد در جابه جایی مسافر افزایش را ثبت کرده است.

رضایتمندی وزیرراه وشهرسازی در خدمات دهی وامکانات فرودگاه بین المللی جزیره کیش