هوشیاری پرسنل فرودگاه کیش، از ایجاد سانحه پرواز کیش به تبریز شرکت هواپیمایی آتا جلوگیری کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه بین المللی کیش، هواپیمای MD-83 متعلق به شرکت هواپیمایی آتا به شماره پرواز 5658 که در ساعت 17:30 نهم فروردین، فرودگاه کیش را به مقصد فرودگاه تبریز ترک کرد، در فرودگاه تبریز به سلامت به زمین نشست.
این هواپیما هنگام برخاستن از باند فرودگاه کیش دچار پارگی لاستیک شد و خلبان پرواز از این ماجرا بی اطلاع بود.
پرسنل مستقر در اپرون فرودگاه کیش که از فاصله دور شاهد برخاستن هواپیمای مذکور بودند، در ابتدا تصور میکردند که پرنده ای با هواپیما برخورد کرده است و پس از بازدید از سطوح پروازی و باند اصلی، مشخص شد بخش هایی از لاستیک هواپیما در مسیری به طول حدود 600 متر در باند اصلی پراکنده شده است.
بعد از جمع آوری قطعات پاره شده لاستیک هواپیما و انتقال به بیرون از سطوح پروازی و هم چنین مشورت با کارشناسان فنی، مشخص شد که این قطعات مربوط به ارابه اصلی فرود هواپیما بوده است.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه کیش، پس از هماهنگی با برج مراقبت پرواز فرودگاه کیش و اطلاع رسانی های لازم توسط برج مراقبت فرودگاه کیش ، تدابیر و پیش بینی های لازم برای فرود ایمن هواپیما در فرودگاه تبریز انجام و پس از تمهیدات لازم توسط خلبان پرواز برای کاهش میزان سوخت و هم چنین آماده باش بودن عوامل ایمنی و امدادی و آتش نشانی فرودگاه تبریز ، این پرواز در ساعت 20:20 دقیقه با 161 نفر سرنشین به سلامت در فرودگاه تبریز به زمین نشست.

رضایتمندی وزیرراه وشهرسازی در خدمات دهی وامکانات فرودگاه بین المللی جزیره کیش