شرح خبر

تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آبان 1402
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آبان 1402

مراسم گرامیداشت روز جهاني متخصصان الكترونيك هواپيمايي

به گزارش روابط عمومي فرودگاه بین المللی کیش روز یکشنبه 21 آبان 1402 جلسه ای به مناسبت روز جهانی الکترونیک هواپیمایی( ATSEP) و به منظور بزرگداشت و تقدیر و تشکر از تلاش ها و زحمات همکاران اداره ارتباطات و ناوبری هوایی فرودگاه بین المللی کیش در دفتر مدیر کل فرودگاه برگزار شد.

نصراله زمانی مدیر کل فرودگاه بین المللی کیش در پيامي روز ١٢نوامبر روز جهاني متخصصان الكترونيك هواپيمايي را به متخصصان فرودگاه بين المللي كيش و عزيزان در اين صنعت در كل كشور تبريك گفت. وی افزود متخصصان الکترونیک هواپیمایی با ارائه سرویس ایمن و استاندارد براساس قوانین و مقررات بین المللی به شرکتهای هواپیمایی داخلی و خارجی، ایمنی را هدیه می نمایند.
این عزیزان عملیات نصب، نگهداری، تعمیر و پشتیبانی سامانه های ارتباطی، راداری،تجهیزات بازرسی و سامانه های ناوبری شامل سامانه دقیق تقرب و فرود (ILS)؛ سامانه ناوبری DVOR/DME که در فرودگاه بين المللي كيش در حال بهره برداری است را بر عهده دارند.
وی افزود سامانه های ارتباطی شامل تجهیزات ارتباط زمینی، هوایی و ماهواره ایی مرکز کنترل فضای کشور و فرودگاهها، سامانه های نظارتی شامل تجهیزات راداری که در ایستگاههای صعب العبور و مرتفع نصب گردیده است و پوشش نظارتی فضای کشور را ارائه می دهند، تجهیزات ایمنی از نوع X-ray و Gateway بمنظور بازرسی بار و مسافر در فرودگاههای کشور، در حال حاضر بدون بهره‌گیری از شرکتهای سازنده خارجی و با تکیه بر دانش و تلاش متخصصان این صنعت، بخوبی انجام مي گردد.

ايشان در ادامه افزود: نشست و برخاست پروازها در فرودگاه بين المللي كيش و عبور آنها از آسمان کشور عزیزمان گواه بر ارائه سرویس استاندارد و ایمن توسط متخصصان صنعت هوانوردی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و فرودگاه بين المللي كيش است.

وي در پايان گفت بر خود لازم ميدارم روز21 آبان ( 12 نوامبر) روز جهانی متخصصان الکترونیک هواپیمایی(ATSEPs) را تبريك گفته و از زحمات این عزیزان که برای سرافرازی كيش زيبا و ايران عزیزمان شبانه روز درحال مجاهدت و جانفشانی می باشند تشکر و قدردانی نمایم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اخبار مرتبط

برو به بالا